WALKA Z TRĄDZIKIEM – NATURA KONTRA CHEMIA?

O trądziku wiem już chyba wszystko. Przeczytałam mnóstwo publikacji i artykułów, przekopałam pół Internetu… Znacie to doskonale, prawda?

Na dodatek te ciągłe wizyty u lekarzy i specjalistów, pieniądze wydawane na antybiotyki i maści. Za każdym razem ten sam cykl: wielka nadzieja – chwilowa poprawa – nawrót i wielkie rozczarowanie.

W pewnym momencie zaczęłam szukać bardziej naturalnych sposobów. I wiecie co? Okazuje się, że niektóre z nich naprawdę działają! I to nie tylko na skórę, ale ogólnie na nasze zdrowie.

Jak możecie się domyślić, to, co jest absolutnie najważniejsze to zdrowe jedzenie! Fast-foody i różne „gotowce” wypchane konserwantami naprawdę odbijają się na wyglądzie naszej skóry. Zamiast nich warto włączyć do diety jak najwięcej warzyw i owoców, ograniczyć spożycie soli i cukru, białe pieczywo zastąpić ciemnym, olej zamienić na oliwę. Kilka trików, a człowiek czuje się lżej i.. wyprysków jakby mniej?

Po drugie, polecam wam przyjrzenie się składom kosmetyków do pielęgnacji cery trądzikowej, jakich używacie. Nasza skóra bywa, jak wiecie, kapryśna, ale są składniki, które bardzo jej sprzyjają. Szukajcie w kosmetykach np. glinki, tlenku cynku czy siarki albo wyciągów z ziół, takich jak rumianek, nagietek czy szałwia. Jeśli kosmetyk zawiera alkohol, odstawcie go z powrotem na sklepową półkę!

W Internecie odkryłam też świetną, naturalną maseczkę z drożdży. Ok. 3 dkg drożdży mieszamy z mlekiem tak, by powstała papka (po kuracji antybiotykowej lepiej użyć wody zamiast mleka!). Nakładamy ją na twarz na 15-20 minut i zmywamy letnią wodą. U mnie się sprawdza. Wypróbujecie?


3 komentarze

 • Jolalojalna

  18 października 2015

  Jeszcze trzeba pamiętać, żeby nie wyciskać pryszczy!!!

  Reply
 • Olek98

  20 października 2015

  A jak już jem te wszystkie sałaty i dalej mam pryszcze? :/ Znacie jakieś leki, co serio działają?

  Reply
 • Miłka

  22 stycznia 2016

  Ja zauważyłam lekką poprawę po odstawieniu słodyczy. Szczególnie czekolada zapycha :/

  Reply

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.